Wprowadzenie

Nauka w szkole jest coraz bardziej obciążająca, coraz więcej materiału do opanowania w krótkim czasie oraz testowy sposób sprawdzania wiedzy powoduje, ze dzieci i młodzież przestają lubić szkołę.

Jak Państwo zauważyli naszym hasłem jest „Z NAMI KAŻDY PROBLEM SZKOLNY TWOJEGO DZIECKA MA ROZWIĄZANIE”.

W naszej pracy koncentrujemy się na tym, żeby każdy uczeń mógł najpełniej wykorzystać swoje możliwości.

Szkoła mówi – ucz się, my pokazujemy jak to robić aby czas poświęcany na przyswajanie materiału był czasem wykorzystanym efektywnie.

Rodzice pytani o to z czym są największe problemy wskazują następujące obszary:

– trudności w koncentrowaniu uwagi

– kłopoty z zapamiętywaniem

– niski poziom czytania i rozumienia czytanego tekstu.

My ze swej strony dodajemy :

– nieumiejetność słuchania

– nieprawidłowe notowanie

– próby opanowywania pamięciowego fragmentów wiedzy, które powinny być oparte o kojarzenie i spostrzeganie całościowe.

Wszystko to powoduje, że dzieci mimo wielu godzin spędzanych nad książkami, w szkole osiągają niższe wyniki niż wskazują na to ich możliwości.

Podczas naszych zajęć zajmujemy się wszystkimi wskazanymi problemami i wieloma innymi.

Sekret skutecznego i szybkiego uczenia się polega na poznaniu i umiejętnym zastosowaniu metod poprawiających wydajność nauki. Stosowany przez nas trening to forma pracy bardzo aktywizującej a dobór ćwiczeń zapobiega zmęczeniu i ułatwia uzyskiwanie wielkich korzyści z działania.

Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pozwoliło nam na stworzenie autorskich programów ćwiczeń i treningów rozwijających poszczególne obszary codziennego funkcjonowania w szkole i życiu zawodowym.

Dla dzieci i młodzieży mamy wiele propozycji. Uczymy jak uczyć się szybko i skutecznie

Opierając się na najnowszej wiedzy stworzyliśmy unikalne programy pozwalające m. in. nauczyć się szybkiego czytania ze zrozumieniem, koncentracji uwagi i spostrzegawczości oraz zajęcia dedykowane dla dyslektyków.

Dorosłym szczególnie polecamy treningi antystresowo – relaksacyjne oraz treningi pamięci i koncentracji uwagi oraz szybkiego czytania. Wszyscy żyjemy coraz szybciej a problemy dnia codziennego niejednokrotnie powodują, ze poziom stresu utrudnia nam sprawne funkcjonowanie a natłok obowiązków skutkuje, ze zdarza nam się zapominać o rzeczach istotnych. Dlatego tak ważne jest, byśmy potrafili sobie skutecznie radzić z objawami stresu i zdenerwowania a także trenowali pamięć.

Swoją ofertę kierujemy też do studentów. Specjalnie dla Was opracowaliśmy program uczący zapamiętywania dużych partii materiału w krótkim czasie (szczególnie przydatne przed sesją) oraz trening szybkiego czytania ze zrozumieniem. Ponadto na naszych zajęciach nauczycie się metod szybkiego i efektywnego notowania – np. podczas wykładów lub prelekcji.

Nowością w naszej ofercie są zajęcia dla najmłodszych, na które zapraszamy mamy lub ojców z dziećmi w wieku od 4 do 24 miesiąca życia. Podczas tych spotkań proponujemy zajęcia rozwojowe dla małego dziecka, budowanie poczucia bezpieczeństwa przez wspólna zabawę, pierwsze kontakty z rówieśnikami oraz wymianę doświadczeń pomiędzy rodzicami – rodzaj grupy wsparcia.

Terminy zajęć dostosowujemy do możliwości czasowych Uczestników. Oferujemy bezpłatna diagnozę indywidualnych problemów oraz zaplanowanie osobistego planu zajęć skoncentrowanych na usprawnianiu wybranych obszarów. Zajęcia prowadzimy w małych grupach (do 8 osób) oraz indywidualnie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą

Do zobaczenia na zajęciach

Mgr Ewa Nitecka – Rychlik

Dr Adam Rychlik

Scroll to Top