Opinie o nas…

Korzystałem z Ośrodka Edukacji Aktywnej i dlatego chcę podzielić się swoimi wrażeniami.
Uczyłem się szybkiego czytania, co pozwala mi dziś szybko czytać ze zrozumieniem, co bardzo przydaje się w szkole. Poznałem też metody jak się uczyć skutecznie i zapamiętywać najważniejsze rzeczy. Ośrodek Edukacji Aktywnej polecam wszystkim znajomym dzieciom jako skuteczny w rozwijaniu się.

Janek (13 lat)

Z zajęć Ośrodka Edukacji Aktywnej korzystał mój 13 letni syn Janek i pragnę podzielić się swoimi wrażeniami, i tym w jak cudowny sposób moje dziecko się rozwinęło. Janek najbardziej chciał szybko i ze zrozumieniem czytać. Zajęcia w ośrodku mu to umożliwiły. Syn bardzo chętnie uczestniczył w spotkaniach podkreślał, że prowadzone są w bardzo ciekawy i miły sposób. Najważniejsze dla niego były postępy w szybkim czytaniu, dawało mu to dużo satysfakcji i wiary w to, ze to naprawdę działa. Nowe doświadczenia Janek wykorzystuje w szkole. Czyta o wiele szybciej niż rówieśnicy i tekst jest dla niego zrozumiały. Następną umiejętnością jaką mój syn zdobył, była szybka i pełna koncentracja, co jest niezbędne w szkole. Szybkie uczenie się i przyswajanie sobie słówek z języka jest dla mnie też dużym zaskoczeniem. Jest jeszcze jedna rzecz za którą chcę podziękować prowadzącym zajęcia mianowicie to, że to u Państwa mój syn posiadł bardzo ważną dla mnie cechę – nawyk codziennego czytania. To też zaowocowało w szkole – Janek ma bogatszy zasób słów i potrafi bardzo ładnie jak na swój wiek budować zdania. Zauważyli to nauczyciele w szkole.
Uważam, że Ośrodek Edukacji Aktywnej jest godny polecenia dla rodziców, którzy chcą aby ich dziecko rozwijało w sposób mądry, efektywny i pod okiem wspaniałych i prawdziwych fachowców.

Mama Janka (13 lat)

Nasz syn zaczął zajęcia w ośrodku praktycznie od samego początku swojej edukacji w szkole podstawowej. Zauważyłam, ze nie potrafił skoncentrować się na jednym zadaniu, był chaotyczny, roztrzepany, niecierpliwy podczas wykonywania zadań domowych. Od wychowawcy słyszałam, ze syn nie potrafił usiedzieć w ławce 45 minut. Czuliśmy, ze sami mu nie pomożemy i (dzięki Bogu) znaleźliśmy pomoc w Ośrodku.
Dzięki zajęciom Jaśko uspokoił się wewnętrznie, potrafi skoncentrować się na zadanym ćwiczeniu. Forma zajęć odpowiadała mu, był zauroczony możliwością rozwiązywania wszelkiego rodzaju ćwiczeń przy pomocy komputera. W domu prezentował nam swoje umiejętności np. w zapamiętywaniu (poznał haki pamięciowe), poszerzyło się jego słownictwo. Lekcje odrabia teraz sprawnie i bez ociągania. Ortografia nie sprawia mu już większych problemów na tym etapie nauki. Widzimy, ze dzięki zajęciom u Pani Ewy i Pana Adama syn stal się pewniejszy siebie, każde zadanie przyjmuje jako wyzwanie. W szkole jest jednym z najlepszych uczniów w klasie. Polecamy bardzo serdecznie zajęcia w Ośrodku Edukacji Aktywnej. Fachowa i ciepła pomoc ze strony prowadzących jest nie tylko ogromnym wsparciem dla dzieci, lecz również dla ich rodziców. Jesteśmy tego przykładem. Praktycznie z każdym problemem edukacyjnym syna mogliśmy zwrócić się do Państwa Rychlików i wspólnie szukaliśmy rozwiązań danej sytuacji. To bardzo wspierające! POLECAM OŚRODEK KAŻDEMU!!!

Rodzice Janka (9 lat)

Zajęcia w Ośrodku Edukacji Aktywnej poleciłabym wszystkim rodzicom, którzy chcą pomóc dzieciom w ich rozwoju.
Sama mam trójkę dzieci. Dwoje w wieku szkolnym, trzecie dziecko w wieku przedszkolnym. Starsze dzieci uczęszczały na zajęcia rozwoju zdolności poznawczych i szybkiej nauki. Po rocznym cyklu zajęć dostrzegam bardzo dużo korzyści.
Dzieci bardzo dobrze radzą sobie w szkole, kiedy wcześniej musiałam z każdym oddzielnie siedzieć nad jego lekcjami, teraz proszą o pomoc przy naprawdę trudnych zadaniach lub o sprawdzenia wypracowania. Od dawna nie zdarza się, aby dzieci czegoś zapomniały do szkoły lub o jakimś dodatkowym zajęciu.
Widzę, że efektywność nauki w szkole jest dużo lepsza, dzięki skupieniu i uważnemu słuchaniu zapamiętują dużo na lekcji. Wyniki w nauce są bardzo dobre. Cieszy mnie to, bo dzieci mają dużo zajęć dodatkowych, które też wymagają pracy i czasu. Córka chodzi do szkoły muzycznej na skrzypce, a syn trenuje piłkę nożną i co weekend bierze udział w meczach lub sparingach międzyklubowych.
Bardzo jestem wdzięczna państwu Rychlikom za ich zaangażowanie i miłą atmosferę. Dzieci chętnie uczęszczały na ich zajęcia.
Dzieci w czasie wakacji zadziwiły mnie swoją pomysłowością i kreatywnością w wymyślaniu zabaw dla siebie i swoich przyjaciół. Zaobserwowałam też, że sprawność czytania syna jest większa, widzę to po czytaniu napisów podczas filmów w kinie i wspólnym czytaniu dla młodszego syna. Córka stała się bardzo spostrzegawcza, zapamiętuje dużo szczegółów i zaczęła pięknie rysować z odwzorowywaniem bardzo dużej ilości elementów. Dzieci są ciekawe nowych rzeczy i same poszukują informacji w internecie na interesujące tematy.
Najbardziej cieszy mnie to, że nauka stała się bardziej efektywna i jak na ilość czasu poświęcanego na przygotowanie do lekcji, oceny są bardzo dobre. I oto chodzi!
Uważam, że wszystkie dzieci powinny mieć możliwość uczestniczenia w takich zajęciach, a szkoły powinny włączyć je w program nauczania.
Najmłodszego syna też poślę na takie zajęcia, bo to jest inwestycja na całe życie.

Mama Antka (12 lat), Lidki (10 lat) i Janka (5 lat)

Moja dwunastoletnia córka miała narastające kłopoty z nauką. Coraz gorsze oceny i coraz większy smutek (poradnia psychologiczna oceniła to jako zagrożenie depresją). Do Ośrodka trafiliśmy na początku ubiegłego roku na zajęcia grupowe. Dziewczynka nie chciała pomocy, była skrępowana i obawiała się, że będzie miała jeszcze mniej czasu. Już po pierwszych zajęciach zmieniła swoje nastawienie, a po kolejnych przyznała, że są bardzo ciekawe. Zyskała lepsze stopnie w szkole, a wraz z nimi powróciła pewność siebie. Poznała techniki, które pozwoliły jej się uczyć szybciej i skuteczniej, w związku z czym przestała narzekać na brak czasu. Ten rok szkolny zakończyła z czerwonym paskiem i dostała się do wymarzonego przez siebie gimnazjum. Bardzo się cieszę, że jest taka placówka i polecam ją wszystkim poszukującym rodzicom.
Mama Marty (12 lat)

Mam 13 lat. Jestem uczennicą gimnazjum. Dzięki Ośrodkowi Edukacji Aktywnej rozwiązałam całą masę problemów szkolnych i dostałam się do wymarzonej szkoły. Gdy mama zaproponowała mi „jakieś dziwne” zajęcia, które miały mi „niby” pomóc w nauce i jeszcze zajmowały by jedyne wolne dni od zajęć poza szkolnych, na pierwsze grupowe spotkanie poszłam bardzo niechętnie. Jednak w trakcie zajęć zmieniłam swoje nastawienie. Po roku uczęszczania na zajęcia w ośrodku wiem jak nauczyć się dat historycznych, zapamiętać skomplikowany tekst czy przyswoić sobie budowę mikroskopu na zajęcia biologii. Myślę że w Ośrodku Edukacji Aktywnej każdy uczeń z problemami i nie tylko znajdzie zajęcia dla siebie.
Marta (13 lat)

Mam 20 lat, aktualnie jestem studentem chemii. Uczestniczyłem w zajęciach organizowanych przez Ośrodek Edukacji Aktywnej i gorąco go polecam wszystkim.
Na zajęciach dowiedziałem się jak efektywnie i w optymalnym czasie opanować dużą partię materiału, poznałem zasady tworzenia notatek dzięki, którym w szybki i klarowny sposób można się uczyć.
Poprawiłem znacząco tempo mojego czytania, co sprawiło że nawet trudne teksty stały się dla mnie przejrzyste i zrozumiałe.
Wśród wielu ciekawych rzeczy i ćwiczeń jakie były podczas zajęć, bardzo spodobały mi się treningi koncentracji uwagi, które bardzo się przydają w trakcie nauki, czytania i w życiu codziennym.
Gorąco polecam Ośrodek Edukacji Aktywnej wszystkim a w szczególności uczniom i studentom, którzy chcą osiągać bardzo dobre wyniki w nauce w szybki i przyjemny sposób.

Michał (20 lat)

Bardzo cenię sobie zajęcia w Ośrodku Edukacji Aktywnej. Dzięki nim, nie tylko znacznie poprawiło się tempo mojego czytania. Zauważyłam także zwiększony zasób słownictwa oraz poznałam znaczenie wielu związków frazeologicznych, co bardzo przydaje się na lekcjach języka polskiego. Jestem także dużo bardziej spostrzegawcza i nie mam problemu z koncentracją na lekcji. Dużo więcej informacji zapamiętuję z zajęć dydaktycznych, a przyswajanie wiedzy zajmuje mi znacznie mniej czasu. Są to zajęcia przeznaczone dla ludzi, którzy chcą się rozwijać oraz szybko i efektywnie czytać i uczyć się. Dodatkowo miła atmosfera sprawia, że czuję się nie jak na lekcjach, lecz jak na przyjemnym spotkaniu towarzyskim, prowadzonym w odpowiedni sposób i na odpowiednim poziomie. Uważam, że nikt, kto skorzysta z usług Ośrodka Edukacji Aktywnej, nie będzie rozczarowany efektami ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania, jakie wkładają w to Państwo Rychlik.
Ewa (16 lat)

Nasza  córka zaczęła uczestniczyć w zajęciach Pani Ewy Niteckiej-Rychlik w zeszłym roku szkolnym. Oboje z Żoną szybko zauważyliśmy zarówno zwiększoną umiejętność koncentracji jak i poprawę w jakości uczenia się naszego dziecka . Niemniej ważny jest dla nas fakt, iż Córka bardzo lubi zajęcia EDUKACJI AKTYWNEJ i zawsze chętnie w nich  uczestniczy (mimo sporej ilości innych zajęć pozalekcyjnych).
O naszej (Żony , Córki i mojej) opinii na temat zajęć Pani Ewy niech świadczy to, że od września tego roku, bez krzty wahania,zdecydowaliśmy się oddać pod jej skrzydła także naszą młodszą Córkę.
Szczerze polecamy!

Rodzice Tosi (10 lat) i Michalinki (7 lat)

Mój syn, Janek jest pod opieką Ośrodka od klasy zerowej. Obecnie z powodzeniem ukończył klasę drugą. Jest dzieckiem, u którego zdiagnozowano autyzm dziecięcy z zaburzeniami aktywności i uwagi. W indywidualnym treningu ćwiczy zarówno zaburzone funkcje jak i umiejętności szkolne. Uczy się także potrzebnych umiejętności społecznych: kontaktu z innymi, wykonywania zadań, koncentrowania uwagi przez coraz dłuższy czas. Uważam oddziaływania za bardzo pomocne i zamierzam nadal z nich korzystać w przyszłym roku szkolnym.
Właśnie dowiedziałam się, że będą po wakacjach dostępne treningi EEG Biofeedback. Bardzo się cieszę, bo Janek już kiedyś korzystał z tego rodzaju treningu, niestety, nie przeszedł całego cyklu, który – przy takich zaburzeniach, jakie ma mój syn – powinien obejmować około 60 sesji, niestety dojazdy do Łodzi i ograniczenia wynikające z limitów ograniczyły ich ilość do 20, (potem korzystał jeszcze niesystematycznie w szkole) ale widziałam ich dobroczynny wpływ. Teraz zamierzamy przejść cały trening, bo to naprawdę rewelacyjna metoda.

Mama Janka (8 lat)

9 thoughts on “Opinie o nas…”

 1. mama Szymona (lat 7)

  Chciałabym się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat efektów terapii biofeedback prowadzonej przez Panią mgr Ewę Rychlik. Otóż naszemu synowi terapię biofeedback jako formę „leczenia” zalecił lekarz neurolog, gdy okazało się, iż badanie EEG pracy mózgu naszego dziecka nie jest prawidłowe. Syn był nadmiernie pobudzony emocjonalnie, często reagował płaczem i złością z naprawdę błahych powodów, kręcił się i wiercił, miał problemy z koncentracją, trudno mu było odnaleźć się w grupie rówieśniczej w przedszkolu, i na tym tle dochodziło do wielu stresujących i trudnych, zarówno dla niego jak i dla nas sytuacji. Lekarz neurolog zdiagnozował u naszego syna mikrozaburzenia centralnego układu nerwowego, i jak to nam powiedział, niedojrzałość pracy jego mózgu, który trzeba teraz odpowiednio „naoliwić” by działał prawidłowo. Syn nie został poddany leczeniu farmakologicznemu, terapią miały być suplementy usprawniające pracę układu nerwowego jak i zajęcia biofeedback.
  W tej chwili, po ok 30 seansach prowadzonych przez Panią Ewę i równoległej suplementacji, widzimy ogromną różnicę w zachowaniu syna. Nasze dziecko jest nadal „żywe” :), ale nie ma już prawie wcale gwałtownych wybuchów nagłej złości i agresji, którą kierował w stosunku do siebie, jest bardziej wyciszony i skoncentrowany, jego relacje z rówieśnikami uległy znacznej poprawie, nieuzasadnione lęki powoli znikają, a jego samoocena zdecydowanie się podniosła. Jesteśmy w tej chwili mniej więcej w połowie terapii biofeedback, ale już w tym momencie widzimy, że efekty tej pracy są naprawdę duże i namacalne, czego dowodem jest kolejne badanie EEG, którego wynik okazał się naprawdę o wiele lepszy od pierwszego. Jesteśmy szczęśliwi, że trafiliśmy do dobrego lekarza potrafiącego zdiagnozować nasze dziecko, i który potrafił bez „ciężkiej artylerii farmakologicznej” zalecić właściwą terapię. Cieszymy się, że trafiliśmy na zajęcia biofeedback do Pani Ewy, która okazała się ciepłą i serdeczną osobą, potrafiącą właściwie i umiejętnie dobrać program pracy, przynoszący tak wspaniałe efekty u naszego syna. I choć przed naszym dzieckiem jeszcze wiele pracy, wierzę, że dalsze zaangażowanie, zarówno Pani Ewy jak i syna, przyniosą oczekiwane rezultaty . Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, iż biofeedback naprawdę przynosi efekty, i polecić tę formę terapii również dla dzieci z problemami o podłożu neurologicznym.

  1. Dziękuję za wpis, bardzo się cieszę, że wspólnie możemy obserwować postępy, jakie czyni Szymon, to najmilsze odczucie, pracować i mieć świadomość, że to ma naprawdę sens. 🙂

 2. Nasz syn Maciek uczestniczy w zajęciach w Ośrodku Edukacji Aktywnej Pani Ewy . U Maćka zdiagnozowano toxocaroze ,która opóźniła go w nauce czytania . Nasz neurolog
  zalecił nam treningi EEG BIOFEEDBACK mieliśmy szczęście że trafiliśmy do Pani Ewy, która okazała się ciepłą i serdeczną osobą mającą bardzo dobre podejście do dzieci z problemami tego typu i kiedy Pani Ewa wprowadziła do swojego i tak bogatego programu w ośrodku treningi eeg biofeedback Maciek zaczął dodatkowo z nich korzystać. Jesteśmy w tej chwili po pirewszej terapii biofeedback, ale już w tym momencie widzimy, że efekty tej pracy są naprawdę duże i czego dowodem jest kolejne badanie EEG, którego wynik okazał się naprawdę o wiele lepszy od pierwszego.
  Macie nie wycofuje się jak miało to miejsce wcześniej z prób czytania .I choć przed naszym dzieckiem jeszcze wiele pracy,to i tak wiemy że syna oddaliśmy w dobre ręce dobrego fachowca jakim jest Pani Ewa . Biofeedback naprawdę przynosi efekty i polecamy tę formę terapii również dla dzieci z innymi problemami neurologicznymi.
  A my chcemy bardzo podziękować Pani Ewie za to że tyle serca wkłada w swoją prace nie tylako z naszym Mackiem ale ze wszystkimi podopiecznymi .
  Basia i Jacek

  1. Bardzo dziękuję za ciepłe słowa, ale najbardziej raduje mnie to, że wyniki Maćka się poprawiają, to dla mnie jest najważniejsze!

 3. Polecam Ośrodek Edukacji aktywnej, uczęszczałem na biofeedback i muszę stwierdzić że zauważyłem u siebie postęp.
  Dzięki Panie Ewie znacznie poprawiłem swoją koncentracje a co za tym idzie przyswajanie wiedzy stało się łatwiejsze. Poprzez moje zaangażowanie w zajęcia oraz profesjonalizm Pani Ewy, zamieniłem lenistwo na chęć do rozwijania się.
  Jestem bardzo wdzięczny za trud włożony w procesie wykrzesania mojego potencjału.
  Mile wspominam współprace i jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystko ! 😉
  Pozdrawiam Alan.

 4. Mama Julii

  Jestem mamą dziewczynki 16 letniej. Dziecko miało problemy z pamięcią i koncentracja a co za tym idzie z nauką. Kiedy uczyła się i faktycznie, w dniu nauki umiała, bo ja pytałam, z nadzieją na dobrą ocenę szła do szkoły a tu rozczarowanie…ocena na poziomie jedynki lub dwójki.
  Doszłam do wniosku, że korepetycje przedmiotowe nie rozwiążą problemu. Zaczęłam szukać pomocy w internecie i trafiłam właśnie na stronę Pani Ewy. Po konsultacji i rozmowie bez wahania zdecydowalysmy się z córką na rozpoczęcie nauki u Pani Ewy.
  Okazało się to jedna z najlepszych decyzji zn która wspólnie z córką podjelysmy.
  Pani Ewa pomogła doprowadzić umysł mojej córki do takiego stopnia, w którym córka nie dość że zaczęła uczyć się efektywniej to jeszcze czyni to z ochota.
  Gdzieś zniknęły przymus i niechęć do książek. Córka sama porównuje czas sprzed rozpoczęcia zajęć u Pani Ewy z tym, co jest w chwili obecnej.
  I sama widzi niesamowite efekty. Ja również je widzę. Dziecko stało się bardziej zdyscypliowane, słucha co się mówi do niej.
  Dziś to ok półtora roku pracy córki z Panią Ewa i powiem szczerze, nie wyobrażam sobie końca tych zajęć.
  Pani Ewa umiała dotrzeć do córki i, jak ja to mówię, poukładać ja.
  Jestem bardzo zadowolona z tych zajęć i z całego serca polecam zajęcia z Panią Ewa wszystkim rodzicom, których dzieci mają trudności z koncentracja ale i tym, których dzieci są bardzo ambitne, gdyż zajęcia z Panią Ewa to również sposób na umiejętne poukładane przez słuchacza wszystkich obowiązków i zajęć.
  Bardzo dziękuję Pani Ewo

 5. Anita (mama Adama)

  Mój syn trafił do Pani Ewy będąc w 8 klasie szkoły podstawowej. Problemy z koncentracją i zapamiętywaniem.
  Dzięki pomocy Pani Ewy napisał dobrze egzaminy i dostał się do szkoły do której chciał, na kierunek który sobie wybrał.
  Bardzo gorąco polecam Panią Ewę. Ma świetne podejście do ucznia, jest bardzo sympatyczna, jednoczesnie wymagająca. Zajęcia Pani Ewy to lekcje na które dziecko nie idzie z przymusu, bo mama kazała. Mój Syn uczęszczał na nie z chęcią i zaangażowaniem.
  Szczerze polecam Panią Ewę i Jej zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top